Dziś wzięliśmy udział wyjątkowym wydarzeniu. Domem Kultury Skarpa na niespełna dwie godziny zawładnęła poezja koncertowa adresowana głównie do dzieci. A wykonywana zarówno przez dorosłych (duże dzieci;)), jak i niezwykłych młodych twórców.

Zdarzenie to, na tle pozostałych spotkań i propozycji w ramach tegorocznej edycji Miasta Poezji wyróżniało się przede wszystkim dziecięcym charakterem. W moim odczuciu organizatorzy chcieli wszystkim przybyłym przekazać myśl, że: "poezja może być i jest zabawą, że nie jest dobrem zarezerwowanym dla wielkich twórców". Dlatego, choć nie wszystko było dopracowane i dograne tak jak byśmy chcieli, choć wiele elementów odbywało się zwyczajnie "na żywioł", to uśmiechy dzieci i ich współudział w całości był bezcenny. Otrzymały szansę na prezentację wybranych przez siebie utworów oraz swoich wierszy.

Z kolei nasze piosenki zostały skonstruowane tak, aby wciągnąć wszystkich słuchających w zabawę, co zresztą staraliśmy się robić. Wykonaliśmy trzy utwory: "Urodziny żabki", "Lotnisko w Bajkowie" oraz "Miks warzywny". A w międzyczasie częstowaliśmy wszystkich przybyłych okruchami poezji.