Znajdziecie tutaj niebanalne relacje z niebanalnych spotkań. Głównie tych odbywających się w Osiedlowym Domu Kultury ABC Czechów, ale nie tylko. Ponieważ każde spotkanie o mniej lub bardziej warsztatowym charakterze jest niebanalne. Oczywiście za sprawą jego uczestników:)

Zachęcam do lektury i śledzenia moich/naszych poczynań oraz do uczestnictwa w spotkaniach. Informacje o najbliższych spotkaniach zamieszczam na bieżąco w zakładce "aktualnie".

Od połowy września wznowiliśmy nasze ATON-owe spotkania. Planujemy powrócić do dwóch z dotychczas wystawionych przedstawień, ale także podjąć zupełnie nowe wyzwania. Również z tego względu, że kilka osób z naszej dotychczasowej obsady na jakiś czas musiało zrezygnować z udziału w działalności grupy. Jednocześnie staje się to powodem wytężonych starań z naszej strony, aby zarazić kolejnych aktorów-amatorów naszym niegasnącym entuzjazmem i zaprosić do wspólnej zabawy:) Zatem gorrrąco zapraszamy! Że niezapomnianą przygodę przeżyjecie, zapewniamy:D

plakat 06102014

"Wilk w owczej skórze, a może owca w skórze wilka?" - to przedstawienie adresowane do dzieci i dorosłych. Ta kolejność wyznacza kierunek interpretacji... tak, po raz pierwszy zrobiliśmy coś głównie dla dzieci i z myślą o dzieciach. Po trosze dlatego, że dotąd takiego przedstawienia rześmy nie przygotowywali, a po trosze dlatego, że pojawiły się pewne "naciski", a może raczej "zachęty" by tego rodzaju przedstawienie przygotować.

Święta już dawno za nami, Nowy Rok zagościł na dobre a my nadal pozostajemy w świąteczno-sylwestrowych nastrojach. W związku z ciepłym przyjęciem naszego "Przedświątecznego szoł" oraz prośbami publiczności, która zgłaszała otwarcie, że jej "mało" postanowiliśmy wystawić nasze przedstawienie raz jeszcze:)

Dopisałam co nieco do wcześniejszego scenariusza, aby uwzględnić w nim szczególny moment przekroczenia progu Nowego Roku. Zorganizowaliśmy kilka prób i jesteśmy prawie gotowi... Wiem, "prawie" robi wielką różnicę. Wolelibyśmy być gotowi "całkiem", ale czas nagli, karnawał nieubłaganie zbliża się ku końcowi i nie mamy innego wyjścia, jak pokazać to, co udało nam się dotychczas wyprawcować. Jak zwykle liczymy na przychylność ze strony widowni i dobre nastroje, które pozwolą spojrzeć na naszą grę aktorską z przymrużeniem oka.

Zapraszamy zatem do DDK SM Czechów 7 lutego o godzinie 18:)

 

Tym razem przygotowaliśmy przedstawienie z myślą o najmłodszych widzach. Wcieliliśmy się w role postaci z bajek dobrze znanych dzieciom. Przygotowaliśmy spektakl tak, aby zaangażować widzów w jego przebieg. Można więc powiedzieć, że będzie on interaktywny:)

Premiera odbędzie się już w najbliższy wtorek o godzinie 10. Wezmą w niej udział mali widzowie z pobliskiego przedszkola. Po raz kolejny przedstawienie będzie można obejrzeć pod koniec czerwca. Będzie ono miało wtedy charakter otwarty (czyli każdy, kto zechce będzie mógł stać się jego widzem/współuczestnikiem) i zostanie wystawione w godzinach wieczornych.

Mamy nadzieję, że "Wilk w owczej skórze, a może owca w skórze wilka?" spodoba się zarówno małemu jak i dużemua widzowi i, że w przyszłości tego typu przedstawienia na stałe będziemy mogli włączyć we własny repertuar. Bo, trzeba przyznać, że na próbach bawimy się świetnie, a dodtkowo mam wrażenie, że dopiero teraz naprawdę zaczynamy "grać":) W końcu dzieci nie da się oszukać;)

W związku z pojawieniem się męskiego pierwiastka w naszym zespole (w liczbie trzech, przy czym jeden jeszcze się broni...:P) musiałyśmy dokonać zmiany jego nazwy. Odtąd jesteśmy ATON-em, czyli Amatorskim Teatrem Osób Niebanalnych. Co Wy na to? Nadal spotykamy się w poniedziałki o godzinie 18-stej w sali nr  DDK SM Czechów. Czasami można nas tam zastać także w czwartek po 18-stej.