"Bajki (nie)codzienne" zrodziły się z potrzeby tworzenia oraz nawiązywania żywego kontaktu między słowami wychodzącymi "spod mojego pióra" a ich adresatem. Natchnieniem do większości tekstów początkowo były tylko moje dzieci. Teraz stają się nim także kolejne spotkania oraz ich uczestnicy. Co nie zmienia jednak faktu, że moje maluchy są nadal pierwszymi krytykami tworzonych tekstów i nowych pomysłów:) Śmiało można więc powiedzieć, że moje bajki i bajko-wierszyki oraz pomysły na działania warsztatowe są testowane na dzieciach;) 

Pisałam dla dzieci od niespełna roku, gdy otrzymałam propozycję poprowadzenia własnych warsztatów dla dzieci w lubelskim Akademickim Centrum Kultury. I właśnie to miejsce (choć niezupełnie do dzieci adresowane...) stało się pierwszym krokiem na drodze do współtworzenia. Obecnie prowadzę "na stałe" zajęcia warsztatowe dla dzieci, pod nazwą "Bajki (nie)codzienne" w DDK SM Czechów na ul.Kiepury 5a. Odbywają się one w każdą środę w godz. 16:30- 17:30. Zapraszam serdecznie:)

Istotą moich spotkań z dziećmi jest interakcja, w jaką wchodzimy zapoznając się z bajkami, a następnie opowiadając je własnymi słowami lub szukając innego zakończenia. "Zgadując bajki", czy też tworząc zupełnie nowe historie będące obrazem indywidualnych pomysłów, ćwiczymy wyobraźnię. Dzieci tworzą też wspólne bajki, rysując je na jednym, dużym arkuszu. Powstałe w ten sposób ilustracje składam za pomocą słów we względnie spójną całość. Najczęściej już po skończonych warsztatach. I stąd się biorą "Bajki wpólnie rysowane".

Szerszy opis projektu "Bajki (nie)codzienne" znajdziecie wśród artykułów zamieszczonych poniżej. Znajdziecie tutaj także relacje z wybranych spotkań oraz próbki efektów pracy warsztatowej.

Zapraszam do lektury i współuczestnictwa:)

Bajkotworzenie to świetny sposób na wspólną zabawę. Na spędzanie czasu w sposób twórczy i kreatywny, na pobudzanie wyobraźni i tworzenie własnych historyjek, wciąż na nowo. Każdy dzień może stać się niewyczerpywalnym źródłem pomysłów. Stąd nazwa "Bajki (nie)codzienne".

Możemy układać bajki o wszystkim i dla każdego. Możemy robić to posługując się słowami lub wykonując rysunek, możemy to także pokazać. Zapraszam wszystkie dzieci chętne do takiej (nie)codziennej zabawy, wspólnego pobudzania wyobraźni na moje autorskie warsztaty już od października br., w każdą środę na godz.16:15 do Domu Kultury SM Czechów przy ul.Kiepury 5a w Lublinie.

Zapisy na zajęcia prowadzone są w DDK SM Czechów już od początku września. Adresowane są do dzieci w wieku 4-7 lat, jednak nie traktuję tych granic jako nieprzekraczalne:) Do zobaczenia:)

Kochani, wreszcie udało mi się zamieścić kilka zdjęć z naszego ostatniego spotkania przed wakacjami:) Odbyło się one 29 maja br. jako podsumowanie cyklu spotkań w DDK Czechów. "Bajki (nie)codzienne" stały się źródłem wielu inspiracji i ciekawych pomysłów, które starałam się przeobrażać w teksty bajek pisanych specjalnie dla ich uczestników. Większość z nich znalazła swoje miejsce w książeczce. Niezwykle barwnej i ciekawej, zapraszającej do dalszej wspólnej zabawy:)

Od szóstego marca br., w każdą środę prowadzę zajęcia w Dzielnicowym Domu Kultury SM Czechów w Lublinie. Serdecznie zapraszam wszystkich chcących zapoznać się z formułą moich autorskich warsztatów. A przede wszystkim zapraszam dzieci, do których moje działania są adresowane.

Wszytkich zainteresowanych uczestnictwem w środowych warsztatach w DDK Czechów pragnę poinformować, że odbywają się i mają się świetnie. A także, że z radością przyjmiemy wszystkie dzieci chętne do udziału w bajkowych spotkaniach:)

Jak już wielokrotnie pisałam, są one przede wszystkim okazją do wspólnej gimnastyki wyobraźni, oraz do (nie)codziennej zabawy słowem:)

Są to spotkania, jakie przeprowadzam z dziećmi, dla dzieci i przez dzieci. Ponieważ to one są dla mnie bajecznym natchnieniem:)

Podstawowe założenie naszych spotkań: Współuczestniczenie i współtworzenie.