Zgodnie z obietnicą ożywiam i zapełniam moją nową stronkę na FB. Umieściłam tam wczoraj pierwsze dwa linki do nagrań na YouTube. Więcej nie napiszę, tylko wstawię je także poniżej. Słuchajcie Kochani i pokażcie mi, że warto...

https://www.youtube.com/watch?v=su94oL1eQHs

https://www.youtube.com/watch?v=PcwGWcIgNwE

Wreszcie nadszedł ten dzień... już ponad miesiąc temu;)... kiedy mogłam powiedzieć: "Mam!". "Mam pierwsze trzy, profesjonalne nagrania moich piosenek!". Tak długo czekałam na tą chwilę... i co? I nic.

Okazuje się, że życie bezlitośnie pochłania każdą minutkę, godzinę..., jakiej z założenia, z zastrzeżeniem, z ponagleniem nie pchniemy ku realizacji własnych pasji. Wystarczy, że "nie musimy" iść na próbę, "nie musimy" ćwiczyć po stokrotoć jednego utworu, by jak najlepiej go nagrać, "nie musimy" siadać każdego dnia z gitarą, choćby się waliło i paliło... I już podstępny chochlik codzienności odbiera nam wszelką radość z muzykowania:( Kradnąc czas, który pragnęlibyśmy wykorzystać zgoła inaczej.

Ale ja nie zamierzam się poddać. Już jutro umieszczę na tejże stronie oraz na świeżo założonej stronce na FB https://www.facebook.com/kasiowamuzyka/ link do jednej ze wspomnianych piosenek. Mam nadzieję, że nagranie spotka się z Waszym zainteresowaniem i jeszcze większą, że Wam się spodoba i zechcecie przesłuchać je nie raz, nie dwa, ale dużo dużo więcej razy oraz podzielić się nim ze swoimi znajomymi. W takim razie do jutra;)

Tytuł artykułu nikogo nie powinien dziwić. (Ani także pora, o której znajdzie się on na stronie...;)) Choć miałam pokusę, by zastąpić go innym: "Kobieta niejedno ma imię". Ja, choćby tych własnych, nie zliczę. Nawet zarywając noce i przelewając na papier ile się da i co się da, dla dania upustu kotłującym się we mnie emocjom, nigdy nie będę w stanie ogarnąć "całokształtu". Niemniej postaram się najlepiej jak się da i zarazem najpełniej, mimo ograniczonej ilości czasu, opowiedzieć Wam o sobie.

Już w czwartek, 3 marca w Kawiarni "Pożegnanie z Afryką" na lubelskim Starym Mieście o godzinie 17 będzie można wygodnie zasiąść w klimatycznym wnętrzu, przesiąkniętym aromatem wyśmienitej kawy i zatopić się na kilka chwil w słowach i dźwiękach, jakie na codzień mi towarzyszą. Na pewno niejedna/niejeden z Was będzie mógł poczuć, że moje teksty są adresowane także do niego, a może nawet tożsame z tym, co rodzi się w Waszych wnętrzach.

Całkiem sporo czasu upłynęło odkąd miałam okazję w taki sposób i w takich, kameralnych okolicznościach konfrontować własną twórczość z odbiorcą. Tym goręcej zachęcam do udziału i towrzyszenia mi w tym, niełatwym wcale przedsięwzięciu. Akompaniował mi będzie mąż (choć stawiał pewien opór;)) i tylko on... Będzie można zatem usłyszeć moje piosenki w nieco innej oprawie. Wybrzmią niewątpliwie tak samo klimatycznie, aczkolwiek dużo oszczędniej podane, mogą budzić odmienne odczucia... Mam nadzieję, że niezmienne pozytywne:)

Poniżej zamieszczam link do strony wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1691584381118279/

Serdeczenie zapraszam:)

Tak do dziś brzmiała treść mojego zaproszenia: "Już w ten piątek o godz. 18 rozpocznie się kolejny pokaz spektaklu, którego premiera miała miejsce w minionym roku. Po raz kolejny zmierzymy się z tremą towarzyszącą każdemu występowi na scenie i postaramy się najlepiej jak potrafimy przekazać to, co istotne, w atrakcyjnej, lekko zabarwionej humorem, formie." I większość się zgadza... Poza terminem:( Niestety jestem zmuszona go zmienić, z przyczyn ode mnie niezależnych. Prawdopodobnie, jak już podałam na FB, zaprosimy Was w pierwszy dzień wiosny, czyli w najbliższy poniedziałek. Ale muszę jeszcze to potwierdzić, co uczynię jutro i niezwłocznie podam aktualną informację w niniejszym artykule oraz na FB.

Tym razem dotkniemy także trudnych wręcz ciężkich tematów dotykających nieraz pośrednio lub nie nas samych. Może się Wam to wydać trochę zawiłe, ale ogólny przekaz jest jasny i klarowny, a nawet wynika wprost z tytułu przedstawienia. "Możesz tak iść..." ale czy chcesz, czy musisz...?

Szczegóły na plakacie poniżej...

Serdecznie zapraszamy:)

 

W najbliższą sobotę będzie można spotkać się z moją twórczością na Starym Mieście. W Lublinie, rzecz jasna:) Po raz pierwszy zagramy w "Pożegnaniu z Afryką", stając się jednocześnie częścią wydarzenia o charakterze pionierskim. Ponieważ... "czegoś takiego jeszcze w Lublinie nie było.":)