Po raz kolejny mam przyjemność zaprosić na nasze przedświąteczne przedstawienie:)

Amatorski Teatr Osób Niebanalnych ATON już od trzech lat działa prężnie w Dzielnicowym Domu Kultury na Czechowie. Wszystkie z prezentowanych przez nas spektakli to autorskie pomysły, które ubieram w słowa pisząc scenariusze i teksty piosenek. W tym ostatnim wyręcza mnie nieraz Irena Bogucka, członkini naszej grupy teatralnej:)

"Świąteczny szoł" to jedno pierwszych przedstawień ATON-a i zarazem jedno z naszych ulubionych. Bo o świętach, dla świąt i dla nas samych... Byśmy nie zapominali o tym, co w tym czasie naprawdę istotne. Byśmy gdzieś w szale przedświątecznych przygotowań nie zagubili ich sensu.

Będzie nam niezwykle miło jeśli zechcecie odwiedzić Dom Kultury na Czechowie w najbliższy poniedziałek o godz. 19:)

Wstęp wolny:)

Zachęcam do odwiedzania strony wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1523975434284852/

P.S. Wprowadziliśmy niewielkie zaminy w scenariuszu, co zainteresuje niewątpliwie tych, którzy nasze przedstawienie już widzieli:) Częściowo zmiany te spowodowane zostały faktem, iż dołączyła do nas Emilka Kalisz, która zadebiutuje w poniedziałek na domokulturowej scenie występując u naszego boku.

 

Wczoraj zagraliśmy koncert:) Pierwszy raz od kilku miesięcy i ponownie w okrojonym, dwuosobowym składzie. Nie powiem, że nie odczuwaliśmy lekkiego stresu i, że nie obawialiśmy się o odbiór... Ale ja od rana byłam dziwnie spokojna. Zrozumiałam przez tych kilkanaście tygodni, że, niezależnie od wszystkiego, nadal chcę to robić. I jestem zdecydowana na bardziej intensywne i kompleksowe;P promowanie własnej twórczości.

Kiedy zaczyna się wchodzić w "te rejony" działalności artystycznej wydaje się, że wszystko jest takie proste. Wystarczy napisać kilka fajnych tekstów, opakować je właściwie, następnie zaprezentować publiczności podczas paru koncertów na żywo i czekać, aż wieść o nas po świecie się rozniesie...;) Niestety, rzeczywistość koryguje te oczekiwania. Żadna z tych rzeczy nie przychodzi tak łatwo jakbyśmy chcieli i każda z nich wymaga od nas niezwykłego zaangażowania i ciągłego czuwania nad tym, co o nas i wokół nas.

Jak już wielokrotnie wspominałam, nasz czas jest w znacznym stopniu okrojony i ograniczony mnogością codziennych "musików", przez co naprawdę nie pozostaje nam go zbyt wiele na rozwijanie muzycznej pasji. Powoduje to oczywiście narastającą flustrację i odbija się głównie na moim samopoczuciu, ale też zmusza do nabrania dystansu do dziejących się zdarzeń. Jakiś wewnętrzny głos mówi mi: "Powoli, dokąd się spieszysz?", a ja mu na to: "Jak to dokąd? Do punktów zwrotnych, chwil i osób, które pomogą mi przetrzeć szlak dalej, dotrzeć tam, gdzie dla większości nie będzie już zagadką to, kim jestem, jakie teksty piszę i jak je wyśpiewuję."

Wczoraj tam byłam. I trudno mi się powraca do przyziemnych spraw, kiedy skrzydła muszę porzucić w przedpokoju... Jednak zrobię to znów. Wejdę w papucie "od-do", zatrybią matczyne miechanizmy i zdziwię się za czas jakiś wspominając wczorajszy wieczór i siebie... pełną zamyślonej ciszy i samospełnienia.

Wreszcie nadszedł ten dzień... już ponad miesiąc temu;)... kiedy mogłam powiedzieć: "Mam!". "Mam pierwsze trzy, profesjonalne nagrania moich piosenek!". Tak długo czekałam na tą chwilę... i co? I nic.

Okazuje się, że życie bezlitośnie pochłania każdą minutkę, godzinę..., jakiej z założenia, z zastrzeżeniem, z ponagleniem nie pchniemy ku realizacji własnych pasji. Wystarczy, że "nie musimy" iść na próbę, "nie musimy" ćwiczyć po stokrotoć jednego utworu, by jak najlepiej go nagrać, "nie musimy" siadać każdego dnia z gitarą, choćby się waliło i paliło... I już podstępny chochlik codzienności odbiera nam wszelką radość z muzykowania:( Kradnąc czas, który pragnęlibyśmy wykorzystać zgoła inaczej.

Ale ja nie zamierzam się poddać. Już jutro umieszczę na tejże stronie oraz na świeżo założonej stronce na FB https://www.facebook.com/kasiowamuzyka/ link do jednej ze wspomnianych piosenek. Mam nadzieję, że nagranie spotka się z Waszym zainteresowaniem i jeszcze większą, że Wam się spodoba i zechcecie przesłuchać je nie raz, nie dwa, ale dużo dużo więcej razy oraz podzielić się nim ze swoimi znajomymi. W takim razie do jutra;)

Zgodnie z obietnicą ożywiam i zapełniam moją nową stronkę na FB. Umieściłam tam wczoraj pierwsze dwa linki do nagrań na YouTube. Więcej nie napiszę, tylko wstawię je także poniżej. Słuchajcie Kochani i pokażcie mi, że warto...

https://www.youtube.com/watch?v=su94oL1eQHs

https://www.youtube.com/watch?v=PcwGWcIgNwE

Tak do dziś brzmiała treść mojego zaproszenia: "Już w ten piątek o godz. 18 rozpocznie się kolejny pokaz spektaklu, którego premiera miała miejsce w minionym roku. Po raz kolejny zmierzymy się z tremą towarzyszącą każdemu występowi na scenie i postaramy się najlepiej jak potrafimy przekazać to, co istotne, w atrakcyjnej, lekko zabarwionej humorem, formie." I większość się zgadza... Poza terminem:( Niestety jestem zmuszona go zmienić, z przyczyn ode mnie niezależnych. Prawdopodobnie, jak już podałam na FB, zaprosimy Was w pierwszy dzień wiosny, czyli w najbliższy poniedziałek. Ale muszę jeszcze to potwierdzić, co uczynię jutro i niezwłocznie podam aktualną informację w niniejszym artykule oraz na FB.

Tym razem dotkniemy także trudnych wręcz ciężkich tematów dotykających nieraz pośrednio lub nie nas samych. Może się Wam to wydać trochę zawiłe, ale ogólny przekaz jest jasny i klarowny, a nawet wynika wprost z tytułu przedstawienia. "Możesz tak iść..." ale czy chcesz, czy musisz...?

Szczegóły na plakacie poniżej...

Serdecznie zapraszamy:)